NEDEN ORGANİK PAMUK?

NEDEN ORGANİK PAMUK?

NEDEN ORGANİK PAMUK?

Organik ürünler,üretim süreçlerinde herhangi bir zararlı kimyasal madde ile takviye edilmediklerinden dolayı insan sağlığını tehdit etmeyen ürünlerdir.

Organik Ege pamuğundan üretilmiş bu ürünün her biri üretim aşamasından kontrollü ve sertifikalı olduğu GOTS-V standardı ve EKOTEX-100 Class I belgeleri ile tescillenmiştir. 

Tekstil üretiminde en fazla kimyasal madde kullanılan tarım ürünlerinden biri pamuktur. Pamuk üretiminde en sık kullanılan kimyasal olan böcek ilacı, pamuğun büyüme sürecinde böceklere karşı koruma sağlar. Ancak bu aşamada kullanılan ve çoğu kanserojen olan tüm kimyasallar da pamuğa geçer.  Kullanılan suni gübre ve kimyasal ilaçlar hem doğayı kirletmekte hem de insan sağlığını tehdit etmektedir. Üstelik kullanılan bu ilaçların yalnızca %0,1’i mücadele edilen zararlılara ulaşmakta, geri kalan %99,9’luk miktar ise toprağa, suya ve havaya karışarak doğayı olumsuz yönde etkilemektedir.
Pamuk üretiminde kullanılan bu kimyasal ilaçların bir bölümü giysinin yapısında kalarak, giysi vücuda temas ettiğinde deriden kana ve dokulara geçebilmektedir.
Bebekler ve çocuklar için olduğu kadar, yetişkinler için de deriden geçebilecek bu tür maddelerin kanda ve dokularda birikerek alerjik reaksiyonlara ya da daha ciddi hastalıklara neden olma riski yüksektir.
 

 

ORGANİK PAMUK EV TEKSTİL ÜRETİMİ SIRASINDA NELER OLUR?

 

Organik pamuk üretiminde ise kimyasal madde kullanımı yasak olduğundan, organik pamuktan üretilmiş giysilerin alerji ve hastalığa neden olma olasılığı çok düşüktür. Bu nedenle ecocotton organik evtekstil markası gibi bir çok önemli markalar, özellikle bebek ve çocuk ürünleri başta olmak üzere evtekstil ürünlerinde organik pamuğu tercih etmektedir.
Organik pamuk üretiminde yalnızca doğal gübreler ve doğal ilaçlar kullanıldığından, organik pamuk sağlık açısından olduğu kadar çevre açısından da çok daha doğru bir tercihtir. Organik pamuk kullanımı sayesinde kimyasalların neden olduğu toprak, su ve hava kirliliği en aza indirgenebilmekte ve bu sayede daha temiz bir dünyada yaşayabilmek mümkün olabilmektedir.
Organik pamuğun avantajlarından biri de kullanımda sunduğu farklılıktır. Üretiminde organik pamuk kullanılmış olan evtekstil ürünleri  normal pamuktan üretilenlere kıyasla daha esnek ve çok daha yumuşaktır. Bu yumuşaklığı sayesinde bebek cildi gibi kolay tahriş olabilecek hassas ciltlerde dahi rahatlıkla ve güvenle kullanılabilmektedir.

 

Organik Ev Tekstil Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

 


* Kumaş iyi pamuktan üretilmişse hem kaliteli hem şık durur hem de güven verir.  
* Organik kumaş terletmez.
* Vücut ısısını dengede tutar.
* Vücut gözeneklerinin nefes almasına yardımcı olur.
* Anti alerjiktir, ciltle uyumludur ve ciltte tahrişe sebep olmaz..
* Bakımı teferruatlı olduğundan mutlaka talimatlara uyarak yıkanmalıdır.
* Kumaş türleri içinde en sağlıklı olanıdır.

 

 

 

 

Ecocotton Organik Pamuk Ev Tekstil Ürünleri Neden Tercih Edilmelidir?

 


Organik ürünler,üretim süreçlerinde herhangi bir zararlı kimyasal madde ile takviye edilmediklerinden dolayı insan sağlığını tehdit etmeyen ürünlerdir.
Organik Ege pamuğundan üretilmiş bu ürünün her biri üretim aşamasından kontrollü ve sertifikalı olduğu GOTS-V standardı ve EKOTEX-100 Class I belgeleri ile tescillenmiştir. 

 


* %100 en iyi kalite organik Türk Pamuğu 
* Üretim süreçlerinde adil ücret ve çalışma koşulları
* Yüksek kalite üretim
* Çevre Dostu ve güvenli üretim
* Organik ürünler, normal pamuklu ürünlere göre daha dayanıklı olduğu için uzun vadede çok daha ekonomiktir.
* Bebek ve çocuklarımız için %100 organik pamuğa sahip tekstil ürünleri kullanarak onların sağlıklarını korumalıyız.
* Organik pamuğun yetiştirilme ve işlenme süreçlerinde kimyasallar yerine doğanın devamlılığına katkı sunan, sürdürülebilir tekstili mümkün kılan metotlar kullanılır.

Etiketler: Ev Tekstili, Tasarım, Organik, Üretim, Türk Pamuğu
Ocak 07, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR