Kurulama Havlusu

Yemek yapmayı ve yemeyi neredeyse tüm insanlar sever. Peki ya sonrası? Güzel bir yemeğin ardından bir yığın bulaşık ve dağınık bir mutfak ile karşılaşırız. Özellikle kalabalık ailelerde bu yoğunluk çok daha fazladır. Misafir ağırladığımız zamanlarda özellikle mutfak karmakarışık olur ve ardından büyük bir temizlik gerektirir. 

Bu temizliğin kolaylaşması için birçok yardımcı ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerden biri ise mutfak havlusu çeşitleridir. Renk renk ve model model olan mutfak havluları modelleri yani kurulama havlusu, detaylarla zenginleşmektedir. Dantel ve kumaş eklemeli mutfak kurulama havluları hem günlük kullanımda hem de çeyiz sandıklarında en çok tercih edilen modellerdendir.

Mutfak havluları aynı anda birçok işlevi yerine getirebilirler. Mutfak havlularının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 1- Mutfak havluları her havlunun temel görevi olan suyu emme özelliğine sahiptir. Ellerimiz mutfakta sık sık su ile temas ettiği için mutfak el havlusu kullanmak oldukça yararlı olacaktır.
  • 2- Mutfağın dekorasyonu için de mutfak havluları kullanabilirsiniz. Rulo şeklinde sarabileceğiniz küçük mutfak havlusu modelleri mutfağınıza şıklık katacaktır. Evinize gelen misafirler için gerektiğinde şık bir şekilde uzatabileceğiniz bu ürünler dekorasyonla birleştiğinde görüntü kirliliği oluşturmayacaktır.
  • 3- Mutfakta en sık vakit alan iş elbette bulaşık yıkamak ve durulamaktır. Bulaşıklarınızı durulama esnasında kurumaya bırakmanız gerekmektedir. Suyun akması için bu işlem yapılır fakat bekleme süresi özellikle mutfak tezgahı dar olan evler için sorun çıkarabilir. Bu sebeple tabaklarınızı kurulama havlusu ile kurutarak direkt dolaba yerleştirebilirsiniz. Kurulama havlusunun en önemli avantajı ise  yıkama sonrası su lekelerini oluşturacağı izleri engellemesidir. Kurulama havluları ile daha parlak tabak, çatal ve bardaklara kavuşabilirsiniz.
  • 4- Mutfak havlularını tezgahınızı temizlerken de kullanabilirsiniz. Pamuklu yapısı gereği oldukça emicidir.

Mutfak Kurulama Havlularının Ölçüleri Nelerdir?

Mutfak havluları büyük ve küçük olmak üzere iki boyutta olmaktadır. Küçük boy mutfak havlusunun ölçüleri 30x50 iken büyük boy mutfak havlularının ölçüsü 40x60’dır. Boyutlarını inceleyerek dilediğiniz mutfak havlusunu Ecocotton güvencesiyle alabilirsiniz.

Mutfak Kurulama Havluları Nasıl Temizlenmelidir?

Mutfak kurulama havlularınız özellikle pamuk gibi hassas bir kumaşa sahipse daha fazla özenli olmalısınız. Elde yıkamada ılık suyu tercih ederken makinada yıkamayı tercih ediyorsanız 40 derece hassas ayar en uygun olanıdır.

Pamuklu Kumaşlarıyla Farklılaşan Mutfak Kurulama Havlularının Fiyatları Nelerdir?

Mutfak evimizin hijyenine en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Yediğimiz ve kullandığımız  tüm ürünler mutfaktan geçerek bize ulaşır.  Bu sebeple mutfağa giren her ürünün de sağlık açısından güvenilir ve hijyenik olması gerekmektedir. Mutfak havlusu seçerken de buna dikkat ederek almalısınız. 

Bu sebeple Ecocotton güvencesiyle %100 organik olan ve zararlı kimyasallar kullanılmadan üretilen mutfak havlularını tercih edebilirsiniz. Hayallerinizdeki  mutfak havlusu modelleri ve fiyatları için Ecocotton adresmizden tek tıkla ürününüzü sipariş edebilirsiniz. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için Ecocotton...

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR