Yastık Kılıfı

Yastık kılıfı hem yatak odalarında hem de salon takımlarında bulunan yastıkların korunması amacıyla kullanılan bir tekstil ürünüdür. Uyku esnasında konforu ve temizliği hissetmek isteyenlerin sıkça tercih ettiği yastık kılıfları, yatakların dekorasyonlarını tamamlamak için de kullanılır. Yastık kılıfı 50x70 cm standart ölçülere sahiptir. Özellikle yatak odalarında kullanılan yastıklar, cilt ile doğrudan temas ettiği için büyük bir öneme sahiptir. Sürdürülebilir çevre dostu yastık kılıfı modelleri ile hem doğaya hem de cildinize üstün koruma sağlarsınız.

Yastık Kılıfı Modelleri

Gri, beyaz, siyah renk tonlarının sadeliği ve canlılığı ile yatak odalarına ayrı bir hava katacak olan organik yastık kılıfı modelleri %100 organik pamuktan üretilmiştir. Ege pamuğundan üretilen iplerden oluşan kumaşlar kullanılarak tasarlanan 2 li yastık kılıfı çeşitleri, yüksek renk pigmentine sahiptir.

Saten yastık kılıfı, diğer kumaşlardan üretilen yastık kılıflarına göre daha mat bir görünüme sahip olur. Defalarca yıkanmasına rağmen yumuşaklığını kaybetmemesi ve ilk günkü gibi kullanıma devam edilebilmesi açısından sıkça tercih edilmektedir. Yastık kenarlarındaki işlemeler, süpür ve dantel detayları ile modern bir etki yaratan yastık kılıflarını Ecocotton kalitesinde uzun süre kullanabilirsiniz. 

Neden Yastık Kılıfı Kullanmalıyız? 

Yatak odalarında çeşitli renk ve desenlerde kullanılan yastık kılıflarının dekoratif amacının dışında başka amaçları da vardır. Düzenli ve temiz bir şekilde kullanılan yastık kılıfları birçok avantaj sağlar. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

• Sık yıkanması ve kolay kuruması mümkün olmayan yastıkların kirlenmemesini sağlar.

• Sıkça değiştirilebilir ve kolay temizlenebilir olmasından dolayı cilt sağlığını korur.

• Temizlik hissini koruduğu için uyku kalitesinin artmasını destekler.

• Farklı renk ve desen seçenekleri ile odanın dekorasyonunda hoş bir görüntü oluşmasını sağlar.

Yastık Kılıfı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yastık kılıflarının daha uzun süre kullanım ömrüne sahip olmaları için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Yastıkların yüzeyine kılıf geçirmeden önce kesinlikle bir yastık aleti geçirilmelidir. Alezin üzerine yastık kılıfı geçirilerek hem yastığın hem kılıfın korunmasını sağlamalısınız. 

Yastık kılıflarının sık sık değiştirilmesine dikkat edilmelidir. Özellikle ciltte bulunan yağ ve makyaj kalıntılarının oluşturduğu lekelenmelerden dolayı yastık kılıfları haftada en az bir kez değiştirilmelidir. Kirli olan kılıflar bekletilmeden yıkanmalıdır. Aksi takdirde kirler kumara nüfus edeceğinden kalıntılar meydana gelebilir. 

Yastık kılıfları her bir birey için özel olmalıdır. Bir başkasının yastığı ile uyunmamalıdır. Cilt sağlığının ve uyku kalitesinin korunması açısından kişiye özel yastık ve kılıflar olmalıdır.

Lacivert, siyah, gri gibi her zaman moda renklerden oluşan yastık kılıfı 2’li setlerini incelemek ve satın almak isterseniz Ecocotton.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Sadece aile fertleri ve misafirler için değil sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Ayrıca çeyiz setlerinin en önemli tekstil ürünlerinden biri olan ikili yastık kılıfı setlerini ister nevresim takımınıza uyumlu olarak, isterseniz de dilediğiniz renklerde seçebilirsiniz. Organik pamuk kumaşlarından üretilen yastık kılıflarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR