Yüz Havlusu 

Yüz havlusu tercihi evinizde kullandığınız diğer ev ürünleri kadar önemlidir. Özellikle ev tekstil alışverişi ürünlerinin başında gelen el yüz havlusu modelleri arasından uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünleri tercih etmelisiniz. Banyo dekorasyonlarınız  için renk, desen, şekil uyumunun yanı sıra hijyen ve kullanım açısından emiciliği ve su tutma özelliği yüksek olan ürünlere göz atabilirsiniz. Havlu modelleri seçimi yapmak sağlık açısından da oldukça önemlidir. 

 

Havlu Modellerinde Kullanılan Malzeme Önemli mi?

Havlu tercihi yaparken kullanım amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. El havlusu, yüz havlusu, banyo havlusu ve baş havlusu gibi seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun modeli satın alabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz havlunun kullanım alanına göre ölçüler farklılık gösterecektir. El yüz havlusu 50x90, banyo havlusu 70x140 cm olmaktadır. Kullanım amacını ve gerekli ölçüleri belirledikten sonra havlunun üretilmiş olduğu malzeme ve dokuya dikkat etmelisiniz. Havlular %100 pamuk, keten ve koton olmak üzere üç gruba ayrılmaktadır. Organik pamuk yüz havlusu yapısı gereği suyu emme ve içerisine hapsetme özelliği sayesinde kullanıcıların ilk tercihi olmaktadır. Bu nedenle havlu üretiminde en fazla kullanılan kumaş türü pamuk olmaktadır. Malzeme tercihi olarak en fazla pamuk kullanılsa da her pamuklu havlu aynı kaliteyi vermeyebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta pamuğun ve dokuma kalitesinin iyi olmasıdır. Organik pamuk yüz havlusu uzun iplikler ve sık dokuma ile üretilmektedir. Bu sayede havlunun suyu çekme özelliği diğer havlulara göre çok daha fazla olur. 

 

Havlu Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Havlu satın aldıktan sonra ürünün su çekme özelliğinin aktif olması için ön yıkama yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yıkama öncesinde ürünün yıkama talimatlarına dikkat etmelisiniz. Satın almış olduğunuz havlularda renk kaybı yaşanmaması adına yakın renkli ürünlerle beraber düşük sıcaklıkta, çok daha yoğun deterjan ve yumuşatıcı kullanmadan yıkamalısınız. Deterjan kullanımı yoğun olduğunda renklerin daha fazla solmasına yol açabilir. Yüksek sıcaklık havluların kullanım ömrünü azaltarak kısa sürede yıpranmalarına neden olabilir. Ayrıca beyaz renk havlularda çamaşır suyu kullanımı cildinizde tahrişe sebebiyet verebilir. Havluların daha yumuşak olması için kullanılan yumuşatıcılar havlunun dokusunun bozulmasına ve emiciliğinin yitirilmesine neden olabilir. 

 

Kullanım Alanına Göre İdeal Havlu Modeli Nasıl Olmalıdır?

Kullanım alanına göre farklı havlu modelleri bulunmaktadır. Banyoda, plajda, sporda, saunada ve daha  birçok alanda tercih edilen havlular mevcuttur. Evlerde kullanılan havlu modelleri Denizli yüz havlusu ve organik pamuk yüz havlusu olabilir. Hamam ve sauna gibi alanlarda daha çok peştemal havlu modelleri tercih edilir. İnceliği, hafifliği ve hızlı kuruma özelliği ile kullanıcıların ilk tercihi arasına girmeyi başarmıştır. Bebek ve çocuk havlusu seçerken dikkatli olunmalıdır. Bebek havluları ve çocuk havluları pamuklu ve yüksek emici özelliğe sahip olmalıdır. Hassas cilde uyum sağlamasının yanı sıra zarif ve eğlenceli tasarımlarıyla sürdürülebilir çevre dostu yüz havlusu modellerini değerlendirebilirsiniz. Yüz havlusu fiyatları ve çeşitleri ile birlikte Ecocotton’da yer almaktadır. Siz de dilerseniz sayfadan size uygun en iyi yüz havlusu seçeneklerine kolayca ulaşabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR