Bebekler anne karnında kendilerini güvende hissederler. O küçücük alan onların kocaman dünyalarıdır. Ama onları kollarına almak, öpmek, koklamak için sabırsızlanan bir ebeveynlerinin de olduğunu bilirler. Ebeveynler de bebekleri dünyaya geldiğinde onları korumak için ellerinden geleni yaparlar. Daha doğmadan ihtiyacı olabileceğini düşündükleri her şeyi eksiksiz tamamlamak isterler. Bebeklerinin mutlu, sağlıklı ve kendini güvende hissetmeleri için gerekli olan her ihtiyacı karşılamaya çalışırlar. Bebek zıbını da bu ihtiyaçlardan bir tanesidir. 

Bebek Zıbın Modelleri

Bebeklerin ilk doğduğu andan itibaren en sık ihtiyaç duyduğu ürünlerden bir tanesi de bebek zıbın setidir. Farklı renk ve modellerde bulunan bebek zıbın seti bebeğin hem sağlığı hem de rahatı açısından önemlidir. Mevsim şartlarına uygun olarak uzun kollu, kısa kollu ya da kolsuz bebek zıbın modelleri vardır. Uzun kollu bebek zıbın modeli bebeğin vücudunu saracak ve onu sıcak tutacak bir yapıdadır. Fakat kumaşı sayesinde bebeği rahatsız etmeyecek, terletmeyecek ve nem emici özelliği sayesinde vücudunun hava almasını sağlayacaktır. Organik pamuk ipliği kumaşından üretilen yeni doğan bebek zıbın modelleri hassas vücutlarına zarar vermeyecek aksine onları anne karnındaymış gibi rahat hissettirecektir. Yeni doğan zıbın modeli çıtçıtlı yapısı ile kolay kullanıma sahiptir. Özellikle ilk 3 aylık dönemde annelerin sıkça kullandığı organik bebek zıbın modelleri bez değiştirme, rahat değiştirme gibi kolaylıklar da sağlamaktadır. 

Bebek Zıbını Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğiniz için her şeyin en iyisini ve en sağlıklısını istemek oldukça doğaldır. Aldığınız eşyalarda da bu özelliklere dikkat edip bir şeyi almadan önce en ince detayına kadar inceleyebilirsiniz. Bebek zıbını seçerken de ekstra önem verilmesi gerekir. Bebeğinize zarar vermeyecek hatta onu koruyacak bebek zıbın seçimlerinde dikkat etmeniz gereken hususlar şöyledir:

• Bebeğiniz için zıbın seçimi yaparken en önemli özellik kumaşıdır. Bebeklerin ilk aylarda ciltleri hassas olur. Onları rahatsız hissettirmeyecek, cilde zarar vermeyen ve nefes almasını sağlayan kumaşlardan üretilen zıbın modellerini tercih etmelisiniz.

• Bebek zıbınlarında bulunan çıtçıtlar da dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Özellikle ilk aylarda bebeğinizin üstünü değiştirmekte zorlanabilirsiniz. Bu yüzden işinizi kolaylaştıracak yandan çıtçıtlı ya da önden çıtçıtlı zıbınları seçmelisiniz.

Bebek zıbını seçimi yaparken mevsim şartlarını da göz önünde bulundurmalısınız. İlk aylarda mevsim yaz bile olsa bebeklerin vücut ısıları düşük olabilir. Bu nedenle ilk tercihiniz uzun kollu bebek zıbın modelleri olmalıdır. Fakat bebekler büyüdükçe dünyaya daha fazla adapte olmaya başlarlar. Buna bağlı olarak da birkaç aylık olduklarında mevsim şartlarına uygun zıbın seçimi yapmalısınız.

 

Pembe tonlarında kız bebek zıbın modelleri ve mavi tonlarında erkek bebek zıbın modelleri için ecocotton.com.tr yi inceleyebilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı kumaşlardan üretilen bebek zıbın modelleri ve fiyatları için ürünlere göz atabilirsiniz. %100 organik pamuk ipliğinden üretilen ve bebeklerin cildine dost ürünleri gönül rahatlığı ile çocuğunuz için tercih edebilirsiniz.

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR