₺482,30 KDV Dahil
₺876,90 KDV Dahil

Organik Banyo Havlusu Tercih Sebebi

Günlük yaşantımızda kullandığımız birçok banyo tekstili ürünü olan banyo havlusu çeşitlerinden bulunmaktadır. Bu ürünlerin başında kişisel temizlik için kullandığımız havlular gelir. Elimizi, yüzümüzü yıkadıktan sonra veya duş aldıktan sonra havluya ihtiyaç duyarız. Bunun sebebi havlunun vücudumuzu silmek veya bir yüzeyi kurutmak amacıyla üretilmiş olmasıdır.

 

Havlu seçimi evimizde kullandığımız diğer ürünler kadar önemlidir. Özellikle çeyiz sepeti hazırlarken temel ürünlerin başında gelen havlu modelleri set şeklinde veya tekli olarak satılır. Havlular kendi aralarında banyo havlusu, yüz havlusu, el havlusu ve baş havlusu olarak ayrılır. Bakteri bulaşmasını engellemek ve hijyeni korumak için, havlu kişiye özel olmalıdır. Seçtiğiniz havlunun kullanım amacına göre göre ölçüsü farklı olacaktır. Büyük boy banyo havluları; 80x150 banyo havlusu veya 70x140 havlusu olarak boyutlandırılır. Kaliteden ödün vermek istemeyen ve sağlığını ve doğayı düşünenlerin tercihi organik banyo havlusu modelleri tercih sebebidir.

 

Banyo Havlusu Türleri Nelerdir? 

Kullanım amacına göre havlu tipini seçtikten sonra havlunun üretiminde kullanılan malzemelere de dikkat etmelisiniz. Havlular mikrokoton, keten ve %100 pamuk olabilir. Bunlar arasında en çok tercih edilen organik pamuklu banyo havlusudur. Battal boy banyo havlusu da sıklıkla kullanılmaktadır. Üretiminde ege pamuğu kullanılan bu havlular yapısı gereği suyu çekme ve hapsetme özelliğiyle avantaj sağlar. Fakat çoğu havlu aynı malzemeden imal edilmiş olsa bile aynı kalitede olmayabilir.

 

Kaliteli havluların diğerlerinden farkı ise daha uzun ipliklerle daha sık dokunmuş olmasıdır. Bu sayede suyu emiş gücü diğer havlulara göre daha fazladır. Bir diğer kalite göstergesi olan sağlam geçilmiş kenar dikişleri, yıpranmayı en aza indirerek havlunun kullanım ömrünü artırır.

 

Banyo Havlusunu Uzun Süreli Kullanım İçin Bilmeniz Gerekenler

Banyo vücut havlularını yapısını bozmadan uzun süre kullanabilmek için yıkama talimatlarına dikkat etmelisiniz. Renkli havluların renklerinin solmaması için benzer renklerle birlikte çamaşır makinesine atmalı ve düşük sıcaklıklarda, fazla deterjan kullanmadan yıkamalısınız. Çünkü yüksek sıcaklık ve fazla deterjan kullanımı havluların dayanıklılığını azaltarak kısa sürede bozulmaya uğramasına neden olur.

Havlu seçimi yaparken dikkat edilecek bir diğer husus ise antibakteriyel olmasıdır. Suyu emerek içerisine hapseden bu kumaşlar bakterilerin üremesi için oldukça müsait bir ortamdır. Banyo vücut havlusu kullandıktan sonra havadar bir yere asarak kurutmalısınız. Ayrıca en az üç kullanımdan sonra yıkamanız cildinizin sağlığı için önemlidir.

 

Sürdülebilir Çevre Dostu Banyo Havlusu

Organik pamuk kullanarak ev tekstil ürünleri ve sürdürülebilir çevre dostu banyo havlusu üreten Ecocotton, doğaya verilen zararı en aza indirerek doğal gübre kullanımı ve su tasarrufunu destekler.

Banyo havlu modelleri ve fiyatları, içerisinde kullanılmış malzemeye, modeline ve ölçüsüne göre farklılık gösterir. Bu çeşitlilik arasında günlük kullanım için daha sade havlulara yer verilirken çeyizlik ve hamam havlularında daha fazla renk seçeneği ve desenle karşılaşırız. En iyi banyo havlusu, kanserojen madde içermeyen, antibakteriyel ve organik pamukla üretilmiş havludur. Cildinize direkt temas eden bu kumaşların bakteri yaymayan türde olması gerekir. Kalitesiz malzeme kullanılmış bir havlu cildinizi tahriş edebilir. Kadın veya erkek banyo havlusu seçimi yaparken bunlara dikkat edebilirsiniz.

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR