ORGANİK AŞKI

 

Ürünlerimizde kullandığımız pamuk, Türkiye'nin en bereketli topraklarından buraya ulaştı. Ege'nin altını sayılan Ege pamuğu, işlenmesi için tek tek; alın teriyle toplandı... Ecocotton’un fikri; Organik pamuk liflerinin işlenmesiyle oluşturulan kumaşın çok güzel, havalı ve özel olmasının yanında yüksek nem emiciliği, yumuşak bir hissin sayesinde organik nevresim takımlarında uyurken soğuk ya da sıcak olması her zaman hoş hissetmesidir. Ecocotton organik ev tekstili alanında uzmanlaşmış bir internet mağazasıdır. Ürün bandında ise Nevresim Takımları, Yatak çarşafları, Bornoz ve Havlu setleri en yüksek kaliteyle Türkiye'de üretilmektedir.

 

 

MARKAMIZ

 

2012 yılında organik ev tekstili alanında kendi markasını kurma fikri doğdu. Binlerce yıl önce Laodikya'da tekstil uygarlığına merkez olan bu topraklardan esinlenerek Ecocotton ismini aldı. Bizlerde Ege’nin tarihi dokusundan ilham alarak ve çiftçinin emeğine saygı duyarak Ege pamuğunun değerini bilerek ürünlerimizi ilmek ilmek işleyerek ve dokuyarak her bir ürüne ayrı anlam kattık. Yetişkinler için olduğu kadar bebekler ve küçük çocuklar için de nevresim takımları ve banyo grubu ürünleri tasarladık. Desenler ve renkler hakkında fikirlerimiz vardı. Tasarım yapmak, renkleri belirlemek ve tabii ki bizim için üretebilecek bir tedarikçi aramakla başladık. Ecocotton markası da böyle ortaya çıktı. 

 

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR

 

Doğa, hayvan ve insan
Doğanın, insan ve hayvan refahının önemli olduğunu düşünüyoruz ve bu konuda herkesin üzerine düşeni (büyük veya küçük) yapabileceğine inanıyoruz. Bizde ürünlerimizi üretirken yürüttüğümüz faaliyetlerimize bu konulara dikkat ederek vazgeçmediğimiz duyarlılığımız ile devam etmekteyiz. Sizde buna ortak olmak istiyorsanız doğa dostu Ecocotton ürünlerini tercih edin!
 

 

 

KİŞİSEL İLETİŞİM

 

Ecocotton internet mağazası olmasına rağmen, kişisel iletişim kesinlikle çok önemli. Peki bir sorunuz, fikriniz mi var yoksa karar vermekte mi zorlanıyorsunuz? Size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz! [email protected] adresine bir e-posta gönderin.