Evinizin her yerinde olduğu gibi banyolarda da dekorasyon oldukça önemlidir. Gerek kokusu gerekse de kullanılan ürünler birbiri ile uyumlu ve göze hitap eden bir görselliğe sahip olmalıdır. Banyo aksesuarları denildiğinde akla elbette banyo paspası, banyo terliği, havlusu ve diğer birkaç ürün gelmektedir. 

Banyo Aksesuarları Nelerdir?

 

Banyo aksesuarları havlu, terlik, paspas gibi banyo dekorasyonunu tamamlayan çeşitli ürünlerdir. Bu ürünler hem banyoların daha temiz kalmasını sağlayan hem de kişilere kullanım açısından kolaylık sağlayan ürünlerdir. Banyo paspası hem klozet önü hem de lavabo önüne konulan minik halılardır. Evinizin ruhunu yansıtan, banyo fayans ya da mobilyalar ile uyumlu çeşit çeşit banyo paspası modeli bulunur. Banyo paspasını tekli olarak tercih edebileceğiniz gibi ikili setler halinde de tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve evinizin dekorasyonuna en uygun banyo aksesuarları ecocotton.com.tr’yi inceleyebilir ve keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Banyo Aksesuarları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyonunun bir parçası haline gelen banyo dekorasyonu için banyo aksesuarları seçerken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Tarzınızı yansıtacak konforlu ve göz alıcı banyolar için ihtiyaç duyulan bütün ürünler özenle seçilmelidir. Ölçülerinden desenlerine, renklerinden yapıldıkları kumaşlara kadar her detay göz önünde bulundurulmalıdır. Kaliteli banyo aksesuarları seçiminde dikkat etmeniz gereken kurallardan birkaçı şu şekildedir:

 

• Banyo paspası seçerken en önemli iki nokta vardır. Birincisi su emiciliğinin yüksek olması ikincisi ise hızlı kuruma özelliğinin olmasıdır. Çünkü bu ürünler kullanıldıkları alandan dolayı çok fazla suya maruz kalırlar. Bu özellikler kullanım açısından önemli olduğu gibi sağlık açısından da önemlidir. Hızlı kuruması sayesinde paspas üzerinde ıslaklık beklemediğinden bakteri oluşmasını da önleyecektir. Böylece uzun kullanım ömrüne sahip olmasını sağlayacaktır. 

• Banyo paspası ve havlusu Ege pamuğundan üretilen kumaşlardan tasarlanmaktadır. Ege pamuğu ile üretilen paspas ve havluların dokusu çok yumuşaktır. Ayrıca canlı ve parlak renkleri sayesinde desenleri de göz alıcıdır. 

• Banyo paspası seçiminde kumaşın %100 pamuktan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. %100 pamuktan üretilen banyo aksesuarları çabuk kuruma ve yüksek nem emiciliği sayesinde konforu ve kaliteyi sizlere sunarlar. 

• Banyo aksesuarlarından biri olan banyo terliği havlu ve paspas gibi diğer ürünler ile uyumlu olacak şekilde seçilmelidir. Hem misafirler hem de aile bireyleri için farklı modeller tercih edebilirsiniz. Banyo havlusu da el ve yüz olmak üzere iki farklı boyutta olmalıdır. Bu aksesuarlar cilt sağlığı için önemli olduklarından %100 organik pamuktan üretilmiş olmalarına özen göstermelisiniz.

 

Banyo Aksesuarlarının Temizlenmesi

Ev dekorasyonu için kullanılan her ürünün temizliği önemlidir. Fakat banyo aksesuarlarının temizliğine çok daha dikkat etmek gerekir. Fazla su ve neme maruz kalmış ürünleri havalandırmanız ya da yıkatarak temizlenmesini sağlamanız gerekir. Banyo paspası, terlik ve havluları çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Banyo paspası için en uygun program 40 derece ve hassas yıkamanın yapıldığı programlardır. Banyo aksesuarlarının temizlenme aşamasında ağartıcı ya da beyazlatıcı temizleyiciler kullanmamalısınız. Banyo aksesuarlarının kullanım ömrünün fazla olması için yıkama talimatlarına uyulmalı ve bakımları yapılmalıdır. 

 

Ev banyo aksesuarları ile tarzınızı ortaya çıkarabileceğiniz farklı renk ve desenlerde yüzlerce çeşit banyo paspası modelleri için ecocotton.com.tr' ye ulaşarak ürünleri inceleyebilirsiniz. Tarzınızı yansıtacak ürünleri satın alabilir ya da sevdiklerinize güzel hediyeler sunabilirsiniz. 

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR