Bebekler daha anne karnında iken ebeveynleri onlar için bazı hazırlıklar yaparlar. İhtiyaç duydukları en temel ürünleri daha onlar doğmadan hazır ederler. Bu ürünlerden biri de hastane çıkış setleridir. Birkaç parçadan oluşan bebek hastane çıkışı setlerinin hem erkek bebekler hem de kız bebekler için farklı renk ve desenleri vardır. 

Bebek Hastane Çıkış Seti İçeriğinde Neler Vardır?

Bebeğin dünyaya gelmesi yaklaştığı zaman ebeveynler tatlı bir telaşın içerisine girer. İlk kucaklarına aldıkları o büyülü anda minik yavrularını sağlıklı ve kaliteli kıyafetler içinde görmek isterler. Bebeğin ilk doğduğu an ve sonrasında ilk birkaç ay ihtiyacı olacak kıyafetler genellikle aynıdır. Hastane çıkış seti içeriğinde tüm ihtiyaç duydukları ürünleri bulabilirler. Bütün parçaların birbiri ile uyumlu olduğu hastane çantasında muhakkak birkaç tane bulunması gereken yenidoğan hastane çıkış seti 5 farklı üründen oluşmaktadır.

Hastane çıkışı 5’li set içeriğinde neler bulunmaktadır:

  1. Uzun kollu önden bağlamalı body
  2. Ayaklı tulum
  3. Bebek önlüğü
  4. Bebek ağız bezi
  5. Şapka

 

Bebeğin cinsiyeti belli olduktan sonra genellikle renk seçimleri de belirlenmiş demektir. Kız bebek hastane çıkışı seti için pembe ve tonlarında renkler tercih edilirken erkek bebek hastane çıkışı setinde daha çok mavi ve tonları tercih edilmektedir. Sarı, somon, mint, su yeşili, turkuaz gibi farklı renk seçeneklerinin bulunduğu 0-3 ay arasındaki tüm bebek hastane çıkış setleri için ecocotton.com.tr 'den ulaşabilirsiniz. 

 

Bebek Hastane Çıkış Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk doğduğu andan itibaren bebeklerin kıyafet seçimleri ebeveynleri için çok önemlidir. Yeni bir kıyafet alacakları zaman iyice inceler ve araştırırlar. Yenidoğan bebekler için ise bu durum daha da önemlidir. Hem ebeveyn olmanın heyecanı hem de bebekleri için en iyisini istemenin özverisi ile en ince ayrıntısına kadar araştırırlar. Ebeveynlerin bebek hastane çıkış seti seçiminde dikkat etmesi gereken bazı hususlar şunlardır:

• Yenidoğan bebekler için en çok tercih edilen 5’li hastane çıkış seti olmaktadır. Bebeğin ilk anlarında ihtiyacı olan ürünlerin içerisinde olduğu bu set hem bebekler için hem de ebeveynler için oldukça kullanışlıdır. 

• Bebek hastane çıkış seti alırken en önemli şey elbette ürünün kumaşıdır. Bebeklerin ciltleri yeni doğdukları zaman oldukça hassastır. Bu yüzden ciltlerini tahriş etmeyecek ürünleri seçmek gerekir. Ecocotton ürünleri %100 organik pamuk ipliğinden üretilen kumaşlardan tasarlanmıştır. Organik pamuk içeriği sayesinde bebeğin cildine yumuşak bir dokunuş sağlayan body ve tulumlar cildin nefes almasını sağlar. Organik yenidoğan ürünler ebeveynler tarafından oldukça beğenilmekte ve tercih edilmektedir.

• Yenidoğan seti alırken mevsime dikkat etmek gerekir. Genellikle ilk zamanlarda uzun kollu kıyafetler tercih edilmektedir. Fakat bu kıyafetlerin kumaşları da oldukça önemlidir. Terletmeyen, nem emiciliği yüksek olan kumaşlar ilk tercihiniz olmalıdır.

• Ürünler üzerinde bulunan çıt çıt materyallerine de dikkat edilmelidir. Bebek sağlığı için zararlı olabilecek metaller içermemelidir.

Yenidoğan zıbın modelleri, ayaklı tulumlar, minik şapkalar ve daha fazlası için ecocotton.com.tr'de göz atabilir ve bebek hastane çıkış seti çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Farklı renk ve desenler arasında bebeğinizin cinsiyetine uygun modeli seçebilir ve bebeğiniz için güvenle tercih edebilirsiniz.

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR