Aile üyesine bir minik daha eklenecek olması demek ebeveynler ve aile büyükleri için tatlı bir telaşın başlaması demektir. Bebek dünyaya gelmeden önce her şeyin kusursuz olması istenir. Bunun için ebeveynler ihtiyaç duyulabilecek birçok ürünü önceden hazır hale getirirler. Organik Bebek battaniyesi de bu ürünlerin en başında gelir. Bebeğin doğduğu ilk andan itibaren onu sarıp sarmalayacak, yumuşak dokusu ile bebeği rahat hissettirecek ve hava şartlarından koruyacak bir bebek battaniyesi seçmek oldukça önemlidir. 

Orgnaik Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebeği için en kaliteli ve sağlıklı olan ürünü seçmek ebeveynler için önemlidir. Organik pamuk ile üretilen organik bebek battaniyesi modelleri ekstra yumuşaklığı ile ön plana çıkmaktadır. Örgü bebek battaniyesi modellerinde 80 x 90 cm ölçülerinde her bebeğe uygun renk ve desen seçenekleri mevcuttur. İçeriğindeki Ege pamuğu sayesinde parlak ve canlı renk görünümüne sahip olan bebek battaniyeleri hem bebeklerin üzerinde daha tatlı duracak hem de kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlayacaktır. Bebeğiniz için en güzel bebek battaniyesi modelini incelemek ve seçmek için çeşitli desen ve renklere sahip birçok ürüne ecocotton.com.tr sayesinde ulaşabilirsiniz.  

Bebek Battaniyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz için en iyi bebek battaniyesi modelini seçmek oldukça zordur. Farklı renk ve desen aradığında yüzlerce çeşit bebek battaniyesi bulunmaktadır. Fakat bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bu hususları göz önünde bulundurduğunuz takdirde bebeğiniz için en iyi bebek battaniyesini seçebilirsiniz. Bu hususlar şu şekildedir:

 

• Bebeklerin cilt yapısı oldukça hassastır. Bu yüzden onlar için bir ürün alırken cilt dostu ürünler tercih etmelisiniz. Bebek battaniyeleri yaz kış demeden her mevsim sıkça kullanılan bir üründür. Mevsimsel kullanıma uygun kumaşlardan seçim yapmalısınız.

• Bebeğiniz için en yumuşak bebek battaniyesi kuşkusuz %100 Ege pamuğu içeren kumaşlardan üretilmiş battaniyelerdir. Ege pamuğu sayesinde bebek battaniyesi daha yumuşak olacağından bebeğinizin cildine zarar vermeden onu sarmalar, huzurlu ve güvende hissetmesine yardımcı olur.

• Yaz mevsiminde doğmuş olsalar bile bebekler anne karnından çıktıkları için ilk aylarda daha çok üşüme hissederler. Bu yüzden bebeğinizi sıcak tutacak dokuma sıklığı fazla olan bebek battaniyelerini tercih etmelisiniz.

Pamuklu bebek battaniyesi, bebeğin cildinin nefes almasını ve terin hızla emilmesini sağlayacağından onlar için önemlidir. Sıcak hava koşullarından dolayı bebek terlediğinde cildinde kızarıklık ya da isilik oluşabilir. Pamuklu bebek battaniye içeriğindeki organik pamuk sayesinde bebeği bu rahatsızlıklardan korur. Sürdürülebilir çevre dostu bebek battaniyesi hem bebeğin sağlığı hem de doğanın geleceğini korumak açısından büyük önem taşımaktadır. 

 

Bebek Battaniyesinin Temizliği Nasıl Yapılır?

Bebek battaniyesinin seçimi kadar temizliği de çok önemlidir. Bebeğiniz için aldığınız her ürünü kullanmaya başlamadan önce muhakkak yıkamalı ve ütülemelisiniz. Yıkama işlemini yaparken ürün üzerinde bulunan talimatlara dikkat etmelisiniz. Ecocotton bebek battaniyelerinin temizliğini çamaşır makinelerinde gerçekleştirebilirsiniz. Bebeklere özel deterjan ve yumuşatıcı ürünleri kullanarak 40 derece hassas yıkama programlarında temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kuruduktan sonra 150 derecelik bir ısıda ütüleme işlemi gerçekleştirerek yeniden kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Organik Bebek battaniyesi modelleri ve fiyatları ile birlikte Ecocotton’da yer almaktadır. Dilediğiniz yumuşaklık ve organikliğe sahip olan modellere kolayca ulaşabilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR