Minik bebeğiniz dünyaya merhaba dediği ilk andan itibaren siz ebeveynlerin ilgisine ve yardımlarına ihtiyaç duyarlar. Beslenmelerinden uykularına kadar gün içerisinde ihtiyaç duydukları her şeye sizler koşarsınız. Temizlenmeleri de bu ihtiyaçlardan bir tanesidir. Gün içerisinde sıkça süt tüketmeleri bebek bezlerini kirletmelerine neden olur. Altlarını temizlemek için ıslak mendil, bebek bezi, bebek pudrası gibi çeşitli ürünlerin yanı sıra farklı bazı ürünlere de gereksinim duyulur. Alt açma örtüsü, ağız bezi, bakım örtüsü ihtiyaç duyulan diğer ürünlerdir. 

Bebek Bakım Örtüsü Nedir?

Bebek bakım örtüsü, bebeğin altının temizlenmesi aşamasında bebeğin cildinin farklı yüzeylere temasını önlemek ve etrafın kirlenmemesini sağlamak için kullanılan bir örtüdür. Bebeğinizin altını temizlemeniz gereken her yerde kolayca kullanabileceğiniz bir üründür. Bebek bakım örtüsü içeriğinde 30 x 30 cm ve 100 x 100 cm ölçülerinde iki farklı bakım örtüsü bulunmaktadır. Küçük olan parça bebek ağız bezidir. İlk aylardan itibaren bebeklerde salya akıntısı görülmektedir. %100 pamuk içerikli muslin kumaştan üretilen bebek ağız bezi, bebeğin cildine zarar vermeden temizlenmesini sağlar. Yumuşak dokusu sayesinde bebeğin cildini tahriş etmez. Bebek bakım örtüsü seti içinde bulunan büyük parça ise bebeğin altını değiştirmeniz gerektiğinde istediğiniz yere serebileceğiniz bir üründür. Sürdürülebilir çevre dostu bebek bakım örtüsü içeriğindeki pamuk sayesinde hem bebeğinizin cildini koruyan hem de doğaya zarar vermeyen bir yapıdadır. Muslin kumaştan üretilen bakım örtüleri hava alma özelliği sayesinde bebeğin cildini tahriş etmez. Bebeğinizin ihtiyacına uygun farklı renk ve desenlerde bebek bakım örtüsü setleri için ecocotton.com’u inceleyebilirsiniz. Anti-alerjik, ter oluşumunu engelleyen ve nefes alabilen kumaş yapısı ile organik bebek bakım örtüsü modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

Bebek Bakım Örtüsü Kullanımı ve Temizliği

Her ebeveyn için bebeğinin sağlığı çok önemlidir. Sağlıklı ve mutlu bir bebek için bebeğin bakımına dikkat edilmesi gerekir. Ebeveynler için beslenmesi, uyuması, neşesi ne kadar önemliyse temizliği de o kadar önemlidir. Bebeklerin temizliğine dikkat ettikleri gibi bebek için kullandıkları ürünlere de dikkat etmeleri gerekmektedir. Bebek alt açma örtüsü ve ağız bezi sürekli temizlenmeli ve gün içerisinde defalarca değiştirilmelidir. Özellikle bebek ağız bezi günde birkaç defa değiştirilmeli ve ıslak bezlerin kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Bebek alt açma örtülerini en fazla 2 kez tekrar kullanmanız önerilmektedir. Daha sonraki kullanımlar için muhakkak yenisi ile değiştirmeli ve kirlenen örtüleri de özenle yıkamalısınız. 

 

Bebek bakım örtülerini yıkarken çamaşır makinesi kullanılabilir. Fakat bebek ürünlerinin yanına herhangi bir kıyafet eklenmemelidir. Bebeklerin ürünleri tek başına yıkanmalıdır. Yıkama esnasında bebekler için özel deterjanlar kullanılmalıdır. Beyazlatıcı hiçbir temizlik ürünü ile yıkanmamalıdır. Yumuşak dokusunu korumak için bebeklere özel yumuşatıcılar tercih edilebilir. Yıkanan ve kuruyan bebek bakım örtülerini ütülemeniz de oldukça önemlidir. 150 derece ısıdaki bir ütü ile örtüleri ütüleyebilirsiniz. Bebeklerin bakımında kullanılması gereken ve hassasiyet içeren bu ürünlerin hepsine Ecocotton’dan kolayca ulaşabilir ve temin edebilirsiniz.

 

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR