Yaşam alanlarınızın dekorasyonuna katkı sağlayacak, tasarımları ve kokusu ile evinize şıklık katacak dekoratif ürünlerden biri de mumlardır. Yatak odaları ve yemek masalarında romantik bir ortam oluşmasını sağlayan farklı desen ve kokularda dekoratif mum modelleri vardır. İster eviniz isterseniz de ofis alanlarınız için tercih edebileceğiniz dekoratif kokulu mum türleri ile dikkat çekici ortamlar oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Mum Kullanım Alanları

Dekorasyon amaçlı her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz mum modelleri vardır. Ev, ofis ya da bahçelerde özel tasarım dekoratif mumlar kullanabilirsiniz. Farklı tarz ve kokuları ile bulunduğu ortamın ruhunu değiştirecek, hoş kokuları ile insanlar üzerinde pozitif etki bırakacaktır. Dekoratif seramik mum kalıpları sayesinde evdeki diğer dekor ürünlerle uyum sağlayacaktır. Dekoratif mum modellerini kullanabileceğiniz bazı tasarım fikirleri şunlardır:

 

• Özel akşamlar için hazırlayacağınız şık yemek masalarında çiçekler ve diğer ürünler ile uyumlu dekoratif kokulu mum modelleri ile yemek odalarının büyüsünü arttırın. 

• Bahçe mobilyaları arasındaki sehpaların üzerine zevkine uygun özel tasarım dekoratif el yapımı seramik mum ile zenginleştirerek sevdiklerinizle eğlenceli ve huzurlu bir gece geçirebilirsiniz. 

• Özellikle yaz akşamlarının vazgeçilmez mekanlarından biri olan balkon ve teraslardaki küçük masalara yerleştireceğiniz dekoratif mumlar ile ortamın havasını değiştirerek balkon dekorasyonuna şıklık katabilirsiniz.

• Bardak tasarımlı dekoratif mum modellerini banyolarınızda tercih edebilirsiniz. Sakinleştirici ve rahatlatıcı kokular da tercih edebileceğiniz mum çeşitleri ile günün yorgunluğunu atabileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz.

• Salon, yatak odası ya da oturma odası gibi alanlardaki mobilyalar ile uyumlu Ecocotton kalitesine sahip dekoratif mum modelleri ve fiyatları incelemek ve evinize şıklık katacak ufak dokunuşlar yapmak için ecocotton.com.tr’ye hemen göz atabilirsiniz.

 

Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Yaşam alanlarının hemen her yerinde rahatlıkla kullanılabilen dekoratif mumlar bazı anlarda istenmeyen lekelere sebep olabilir. Yemek masasına serilen örtünün üstüne damlayan bir mum lekesi ya da masalarda oluşan mum lekeleri kimi zaman tedirgin edebilir. Endişe etmenize hiç gerek yoktur. Ufak püf noktaları sayesinde bu gibi durumlarla baş edebilirsiniz. Mum lekelerini çıkarmaya yardımcı olan püf noktaları şöyledir:

• Masa örtüsü ya da kıyafetler üzerine damlayan mum lekelerini çıkarmanın en kolay yöntemi ütüleme işlemidir. Mum lekesinin olduğu bölge üzerine bir havlu kağıt koymalısınız. Daha sonra üzerini ütü ile geçerek mum lekesinin erimesini ve havlu kağıda geçmesini sağlamalısınız.

• Masa ya da cam ürünleri üzerine damlayan mum lekelerini fön makinesi yardımı ile çıkarabilirsiniz. sıcak hava üfleyen fön makineleri mum lekesinin üzerine tutarak erimesini sağlayın. Nemli bir bez yardımı ile sıvı hale gelen mum kalıntılarını temizleyerek lekelerden kurtulabilirsiniz.

• Koltuk, halı gibi mobilyaların mum lekesi olduğunda hızlı müdahale gerçekleştirmeyin. İlk zamanlarda temizlemek isterken daha çok bulaşmasına neden olabilirsiniz. Lekenin üzerine buz koyarak önce mum lekesinin donmasını bekleyin daha sonra zarar vermeyecek şekilde kazıyın. 

 

Mum lekesini çıkarmak için yukarıdaki püf noktalarını denemenize rağmen halen ufak kalıntılar var ise ılık su ve bulaşık deterjanı yardımıyla tekrar temizleme yapabilirsiniz. 

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR