Yatak odalarının olmazsa olmaz parçalarından biri nevresim takımlarıdır. Çeyizlik setler oluştururken birden fazla nevresim takımı da içerisine yerleştirilir. Çift kişilik ve tek kişilik olarak seçilen nevresim takımı modellerinin birbiri ile uyumlu olmasına özen gösterilir. Kaliteli kumaşlardan üretilen farklı renk ve desenlerdeki çeyizlik nevresim takımı modellerini zevkinize ve ev dekorasyonuna en uygun olacak şekilde seçmelisiniz. 

Çeyizlik Nevresim Takımı Modelleri

Günlük yaşantılarda kullanılırken ev dekorasyonunu tamamlayıcı ve şık görünüme sahip çeyizlik nevresim takımı modelleri tercih edilir. Çeyizlik için özel olarak seçilen bir nevresim takımına ise ekstra özen gösterilir. Kumaşından ebat ölçülerine, deseninden rengine en ince detayına kadar düşünülür. Diğer eşyalar ile uyumlu olabilecek farklı seçeneklerde nevresim takımları çeyiz setinin içerisine yerleştirilir. Yatak odasının havasını değiştirecek, çeşitli renk ve desenlerle şıklığına şıklık katacak nevresim takımları için ecocotton.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Hem kendiniz için hem de sevdiklerinize hediyelik nevresim takımı modellerinden dilediğinizi seçebilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

 

Çeyizlik pamuk saten nevresim takımı set içeriğinde bulunan parçalar örnek olarak şöyledir:

• 200x220 cm ölçülerinde 1 adet nevresim

• 240x260 cm ölçülerinde 1 adet  çarşaf

• 50x70 cm ölçülerinde 2 adet yastık kılıfı

• 60x80 cm ölçülerinde 2 adet yastık kılıfı

Çeyizlik Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çeyizlik nevresim takımı modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Nevresim takımları sadece dekoratif amaçlı kullanılmaz. Sağlığınızı korumak ve uyku kalitenizi  artırmak için en doğru nevresim takımını seçmelisiniz. Çeyizlik nevresim takımı seçilirken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

• Doğru nevresim takımı için en önemli unsur şüphesiz kumaşıdır. Organik pamuk nevresim takımı nefes alabilen özelliği sayesinde rahat ve konforlu bir uyku deneyimi sunar.

• En iyi ev tekstil ürünlerinin üretildiği ege pamuğu kumaşından üretilen çeyizlik nevresim takımları ince doğal kırışıkları sayesinde çok daha doğal bir görünüme sahiptirler. Ayrıca üstün renk tutuculuğuna sahip olan ege pamuğu ile üretilen nevresim setleri çok daha canlı ve parlak renklere sahiptirler. 

• Nevresim takımı seçerken yatak odasında bulunan mobilyalar ile uyumlu olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Nevresim takımının renk ve desenleri odanın parke ve duvarı ile de uyumlu olmalıdır. 

• Nevresim seti seçerken kullanılacak yatak, yorgan ve battaniyenin ölçülerine göre seçim yapılmalıdır. Bol ya da dar gelen ürünlerin kullanımı zorlaştığı için uyku kalitesini kötü etkileyecektir.

 

Nevresim takımlarının seçimi kadar temizlenmesi de oldukça önemlidir. Üretilen kumaşın özelliğini yitirmemesi ve ilk günkü canlılığında kalması için uyulması gereken talimatlara dikkat edilmelidir. Çamaşır makinelerinin hassas programlarında kimyasal deterjanlar kullanılmadan yıkanmalıdır. Kırışmasını önlemek için düşük devirli sıkma işlemi gerçekleştirilmelidir. Ayrıca kumaşın yumuşaklığını korumak ve sonraki kullanımlarda da yumuşak kalmasını sağlamak için bir miktar yumuşatıcı ekleyebilirsiniz. Kurutma işlemini de özenle yapmalısınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmadan gölge bir alanda kuruması için bırakmalısınız. 

 

Tüm bu talimatlar ve hususlar dikkate alınarak gerçekleşen çeyizlik nevresim takımlarının temizlenme aşaması kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Zevkinize uygun birçok farklı renk ve desendeki çeyizlik nevresim takımı modelleri Ecocotton’da yer almaktadır. Dilerseniz çeyizlik nevresim takımı fiyatları ve çeşitlerini inceleyip sonrasında karar verebilirsiniz.

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR