₺80,63 KDV Dahil
₺107,50 KDV Dahil
₺80,63 KDV Dahil
₺107,50 KDV Dahil
₺80,63 KDV Dahil
₺107,50 KDV Dahil
₺80,63 KDV Dahil
₺107,50 KDV Dahil
₺80,63 KDV Dahil
₺107,50 KDV Dahil

Banyo dekorasyonlarının önemli parçalarından biri olan havlular kullanım alanları itibariyle çeşitlilik göstermektedir. El havlusu da onlardan bir tanesidir. Farklı renk ve boyutlarda bulunan el havlusu hem görsel zenginlik katmak hem de cilt sağlığı açısından önemlidir.

El Havlusu Modelleri

Ege pamuğu ile üretilen kumaşlardan tasarlanan Denizli el havlusu, saf ipeğin narin dokunuşu ve yumuşaklığı ile dikkatleri üstüne çekmektedir. 30 x 50 cm orta boy ve 33 x 33 cm küçük boy olmak üzere iki farklı ölçüye sahip el havluları içeriğinde bulunan Ege ipeği sayesinde üstün renk tutma özelliğine sahiptir. Bu özelliğinin en büyük avantajı ürünlerin renk ve desenlerinin daha canlı ve parlak gözükmesidir. Bu sayede kaliteli, organik pamuklu el havlusu hem banyonuza estetik bir görüntü katacak hem de cildinize dost olacaktır. Ecocotton el havlu modelleri %100 pamuk içeriğe sahiptir. Çok özel teknolojiler ve teknikler kullanılarak üretilen Denizli el havlusu yumuşak dokusu sayesinde yüksek cilt koruması sağlar. Ellerinizi kurularken yüksek su emiciliği sayesinde cildi tahriş etmeden yumuşak hareketlerle kurulama imkanı verir. Ayrıca hızlı kuruma özelliği ile de havlu yüzeylerinde bakteri oluşmasını engeller. Kullanımlar sonrası defalarca yıkanarak tekrar kullanım için hazır hale getirilir. Ege pamuğu sayesinde defalarca yıkansa bile ilk günkü formunu ve özelliğini kaybetmeden uzun kullanım ömrü sunar.

El Havlusu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zaman zaman banyo dekorasyonun bir parçası olarak gözüken havlu seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Özellikle el havluları birden fazla kez kullanıldığı için nemli kalma süreleri fazladır. Bu durum da bir sonraki kullanımlarda insan cildine zarar verebilir. Bunun için el havlusu seçerken gereken özeni göstermelisiniz.

• El havlusu seçimi yaparken renk ve model tercihi dekorasyonunuzu tamamlamak ve tarzınızı yansıtmak açısından önemlidir. Fakat önemli olan bir diğer unsur da el havlusunun ölçüleridir. Orta boy ve küçük el havlusu çeşitlerinden banyonuza en uygun olanı tercih etmelisiniz.

• El havlusu seçerken aranan en önemli kriter hızlı nem emici özelliğinin olmasıdır.  Bu yüzden %100 pamuk içerikli ürünleri tercih etmelisiniz. Ege pamuğu kullanılarak üretilen organik el havluları bu özelliklere sahiptir. 

• Sürdürülebilir çevre dostu el havlusu modelleri ile hem cildinizi hem de doğayı koruyabilirsiniz. 

• Hızlı emici özelliklerinin yanı sıra hızlı kurumaları da önemlidir. Uzun süre nemli bekleyen havlu bakteri oluşumuna sebep olur. Bu durum ise bir sonraki kullanımlar için cilde zarar verebilir. Bu nedenle bir el havlusu seçimi yapılırken bu özelliklere özen gösterilmelidir. Üretildiği kumaş ve marka etiketlerine dikkatlice bakılmalıdır. 

El Havlusu Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Banyolarda sıkça kullanılan bir ürün olan el havlusunun temizlenmesi de seçimi kadar önemlidir. Kullanılan el havluları sıklıkla temizlenmeli ve değiştirilmelidir. Uzun süre kullanıldığı takdirde hem hijyen hem de sağlık açısından zararlıdır. Organik pamuklu el havluları çamaşır makinelerinin hassas programlarında yıkanabilir. Ağır kimyasal ve beyazlatıcı temizlik ürünleri kullanılmadan 40 derece programlarda temizlenmesi mümkündür. Ayrıca yumuşaklığını ve pamuksu dokusunu korumak için de deterjan gözüne bir miktar yumuşatıcı ekleyebilirsiniz. 

 

Tarzınızı yansıtan, evinizin şıklığını tamamlayan el havlusu modelleri ve fiyatları incelemek isterseniz ecocotton.com.tr'yi inceleyebilirsiniz. Birçok farklı desen ve renklerdeki el havlularını güvenle satın alabilirsiniz.

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR