Kokulu taş, alçı tozuna benzer yapıdaki renkli ürünlerin farklı desenli kaplar içerisine dökülerek oluşturulan bir dekor ürünüdür. İster dolaplarda kıyafetlerin ve tekstil ürünlerinin daha güzel kokmasını sağlamak için isterseniz de banyo ve mutfak gibi alanlarda etrafa koku ve görsellik oluşturması için kullanabilirsiniz. Kokulu taşlar evinizin her alanında kullanıma uygundur. Ayrıca sevdiklerinize de armağan edebileceğiniz desenlerde kokulu taş çeşitleri bulabilirsiniz. 

Kokulu Taş Ne İçin Kullanılır?

Dolap, çekmece gibi alanlar sıcak havalarda eşyaların kokularını değiştirirler. Kıyafetler, tekstil ürünleri çok fazla kapalı kaldıkları zaman kötü kokmaya başlarlar. Ürünler kullanılmak istendiğinde bu kokulardan dolayı kirli gibi hissettirir. Bu durumu önlemek için kokulu taş çeşitleri kullanılmalıdır. Hem değişik desen ve renklerde olmaları hem de farklı kokulara sahip olmalarından dolayı dekoratif amaçlı da kullanıma uygundur. Dolap içlerine küçük bir ip yardımı ile asılan kokulu taş dolabın havasızlıktan dolayı kötü kokmasını önleyecek ve kıyafetlerinizin temizlik hissini koruyacaktır. 

 

Oluşumu uzun yıllar alan traverten mermerinden yapılan kokulu taş modelleri şık tasarımı sayesinde bulunduğu ortamın havasını değiştirecektir. Farklı esans kokuları ile birleşerek sevdiğiniz kokuda ve desende kokulu taşlar seçebilirsiniz. Hem kendi yaşam alanlarınızı güzelleştirecek kokulu taş tasarımlarını hem de sevdiklerinize armağan edebileceğiniz kokulu taş hediyelik ürünleri Ecocotton’da bulabilirsiniz. Sağlığa zarar vermeyen, doğal yapısı ve fresh kokuları ile kendine hayran bırakan kokulu taş çeşitleri ecocotton.com.tr’de sizleri bekliyor. 

Kokulu Taş Nerelerde Kullanılır?

Mevsim değişikliklerinde kullanılmayan kıyafet ya da ev tekstil ürünleri bir sonraki kullanıma kadar özenle temizlenip dolaplar içerisine yerleştirilir. Fakat çok fazla hava akışının olmadığı dolap içerisinde ürünler zamanla o temiz kokularını kaybeder. Hatta bazen kötü bir koku oluşumuna bile neden olabilir. Bu kötü kokuları yok etmek ve hep taze, fresh ve temiz kokmasını sağlamak için dolap içlerinde kokulu taş ürünlerini kullanabilirsiniz. Kokulu taş çeşitlerinin kullanıldığı alanlardan bazıları şunlardır:

• Gardıropların demir askılıkları

• Çekmece içleri

• Banyo dolapları

• Mutfak dolapları

• Kışlık ve yazlık hurçlar

• Baza altları

Kokulu Taş Kullanmak Sağlığa Zararlı Mıdır?

Kokulu taş ürünleri kullanmanın sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Ten ile rahatlıkla temas edebilir. Kullanacağınız alanlara yerleştirirken eliniz ile temas edebilir. Fakat solunum yolları rahatsızlığı, astım ve alerjik rahatsızlığı olan bireyler kullanırken dikkat etmelidir. 

Kokulu Taşların Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Mevsim şartlarına bağlı olarak kokulu taş çeşitlerinin kullanım ömrü değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama 3 ile 6 ay arasında kullanılabilir. Kullanıldığı alandaki sıcaklık, nem miktarı ya da diğer etkenler göz önünde bulundurularak bu sürenin kısalması ya da uzaması mümkündür. 

Kullanmadığınız kıyafetleri ve tekstil ürünleri bir sonraki kullanım anına kadar sağlarken bakımına dikkat etmek ve güzel kokmalarını sağlamak için kokulu taşları güvenle kullanabilirsiniz. Tasarımları ile dolaplarınızı renklendirecek kokulu taş fiyatları ve çeşitleri ile Ecocotton’da!

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR