Çeyizlik Yatak Örtüsü

Özellikle çeyiz hazırlığı yapanların listelerinin başında yer alan çeyizlik yatak örtüsü takımı ve çeyizlik yatak örtüsü setleri oldukça sevilerek kullanılmaktadır. Bir çeyizin olmazsa olmazı olan bu ürün; rengiyle, dokusuyla ve modeliyle yatak odalarını göz kamaştırıcı hale getirmektedir. Bu sebeple yatak örtüsü seçilirken daha fazla dikkat edilmelidir.

Desenli, sade, işlemeli birçok model ile karşınıza çıkan Ecocotton yatak örtülerinden mutlaka size hitap edeni bulacaksınız. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz çeyizlik yatak örtüsü modelleri konforu ve huzuru evlerinize getirecektir. 

Çeyizlik Yatak Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • 1 Doğru Kumaş

Teninize değecek her ürünün özelliklerine hakim olmalısınız. Özellikle yatak örtüsü gibi rutin ev tekstili ürünlerinde bu kural geçerlidir. Bu sebeple ürünü alırken organik çeyizlik yatak örtüsü olmasına dikkat etmelisiniz. %100 pamuklu olması pek çok avantaj sağlamaktadır. Pamuklu ürünler, hava alan bir dokuya sahiptir. Uyurken sizi terletmez ve vücut ısısını korur. Yumuşacık yapısı ile daha huzurlu ve rahat bir uyku geçirmenize yardımcı olur.

  • 2 Doğru Ölçü

Yatak örtüsü modelleri çift kişilik ve tek kişilik olmaktadır. Tek kişilik  yatak örtüsü ölçüleri 160x240, 180x240 ve çift kişilik çeyizlik yatak örtüsü ölçüleri ise 240x260, 230x250’dir. Örtü almadan önce yatağınızda nasıl durmasını istediğinizi düşünerek ve yatağınızın ölçülerini bilerek hareket etmelisiniz. Yatak örtüsünün yere yakınlığını düşünmelisiniz. Ürünü hediyelik yatak örtüsü olarak almayı düşünüyorsanız ve yatağın ölçüleri hakkında bir fikriniz yok ise standart çift kişilik veya tek kişilik ölçüleri seçebilirsiniz.

  • 3 Doğru Renk

Yatak örtüleri bir odanın görünüşünü tamamen değiştirmektedir. Hayal ettiğiniz modern ve şık görünüme ulaşmak için doğru renk seçimi de önemlidir. Odanız küçük ise açık renkler kullanarak daha geniş ve ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Somon, krem gibi son zamanların trendi olan renkleri tercih edebilirsiniz. Bordo, Mor, Terra, Sarı ve Antrasit gibi renklerin canlılığını ve ışıltısını da odalarınıza taşımak mümkündür.

  • 4 Doğru Kalite

Kalite, bir ürünün kullanım ömrünü belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Kalite arttıkça kullanım ömrü de buna bağlı olarak artacaktır. Kalitesiz bir yatak örtüsü alırsanız hem dokusu hem de kullanım ömrü sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için kalitesinden emin olduğunuz markaları seçin.

Yatak Örtüsü Temizliğinin Püf Noktaları 

Yatak örtüsünün kumaşı yıkamayı belirleyen temel özelliktir. Pamuklu yatak örtünüzü 30 derecelik kısa programda yıkamanız yeterli olacaktır.  Makinanızda kullanacağınız deterjanın pamuklu ürünlere uygun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Fazla deterjan ve yumuşatıcı kullanmak ürününüzün dokusunu kaybetmesine neden olacağı gibi sağlığınız için de tehlikeli olacaktır.

Çeyizlik Yatak Örtüsü Fiyatları

Hayal ettiğiniz yatak örtülerine ecocotton.com.tr adresinden ulaşabilir yüzlerce model ve renk arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Pamuğun cildinize dokunuşunu Ecocotton ile  yatak örtünüzde hissetmek mümkün. Sürdürülebilir, çevreye duyarlı ürünleri ile ECOCOTTON sizin ve aileniz için en iyisini sunar!

 

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR