Organik Çarşaf Kalitesinde Lider Ecocotton

Çarşaflar yatak odalarının vazgeçilmezidir. Nevresim takımı ve setlerin içerisinde yer alabildiği gibi tekli olarak temin etmeniz de mümkündür. Bu sebeple aldığınız çarşaf modelini detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Çarşaf modelinizin aldığınız nevresim takımına ve odanızın dekorasyonuna uyumlu olması çok önemlidir. Nevresim deseniniz çok fazla detaya sahip ise düz çarşaf modeli seçerek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ecocotton’un sürdürülebilir çevre dostu organik çarşaf modelleri ile pamuklar üzerinde uyuyor hissi yaşarken aynı zamanda zararlı kimyasallardan kendinizi ve sevdiklerinizi korumuş olursunuz. Günümüzde organik çarşaf denildiğinde akla gelen Denizli üretimi çarşaf modellerindeki saflığı, kaliteyi ve uygun fiyatı Ecocotton sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.  

Çarşaf Modelleri Nelerdir?

İki çeşit çarşaf modeli bulunmaktadır. Bunlar lastikli çarşaf ve lastiksiz çarşaf yani düz çarşaf olmak üzere birbirinden ayrılmaktadır. Lastikli çarşaflar diğer çarşaflara göre kolay kullanımı ve pratikliği açısından öne çıkmaktadır. 180 x 240, 120 x 200 ve 160 x 200 cm ölçülerinde olan lastikli çarşafları alırken yatağınızın ölçüsünü mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise lastik detaylı olduğu için çarşafın doğrudan yatağa geçirilmesidir. Büyük alındığında pot durabilir ya da lastikleri yatağınızdan çıkabilir. Lastiksiz çarşaflar ise 180 x 240, 120 x 200, 160 x 200 ve 180 x 200 cm ölçülerindedir.  

Çarşaf Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

• Aldığınız ürünün kumaşına dikkat etmelisiniz. Cildinize doğrudan temas edeceği için organik çarşaf modelleri tercih edebilirsiniz.

• Çarşaflar tek kişilik çarşaf ve çift kişilik çarşaf olarak ikiye ayrılmaktadır. Öncelikle yatağınızın ölçüsünü hesaplamanız gerekmektedir. Örneğin, yatağınız tek kişilik olabilir fakat aldığınız çarşaf bol ya da dar gelebilir.  

• Çarşaflar odalarınızın dekorasyonuna uyumlu olmalıdır. Nevresim takımınız pamuk saten karışımlı ise pamuk saten lastikli çarşaf modellerinden birini seçerek uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

• Yatak odalarınızda kullandığınız ürünlerin pamuklu olmasına dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz model pamuk çarşaf olmalıdır. Bunun sebeplerinden bazıları pamuğun gözenekleri sayesinde terletmeyen bir dokuya sahip olması, yumuşacık bir his vermesi ve emici olmasıdır.

• Çarşafınızın yatağınıza tam olması için doğru ölçüyü seçtiğinize emin olmalısınız. Günümüzde en yaygın tek kişilik ölçü 120 x 200 cm çarşaf iken 160 x 200 cm lastikli çarşaf çift kişi için en uygun olandır.

• Son olarak dikkat etmeniz gereken ise en uygun rengi seçerek dekorasyonunuzu tamamlamaktır.
 

Neden Lastikli Çarşaf Seçmeliyim?

Lastikli çarşaflar kullanım kolaylığı sunarken bunun yanı sıra yatağa tam oturan bir tekstil ürünüdür. Normal çarşaflarda olduğu gibi tek kişilik ve çift kişilik lastikli çarşaf ölçüleri bulunmaktadır. Çeyiz listelerinde en az bir tane lastiktikli çarşaf bulunmaktadır. Özellikle genç odaları ve öğrenci evlerinde lastikli çarşaf tek kişilik modelleri kullanıcıların çarşaf ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Normal çarşaflara göre daha az kırışan bu modeller pamuklu yapısıyla daha konforlu bir uyku çekmenizi sağlar.

Devamı için tıklayınız
Gizle
Son Ziyaret Edilen Ürünler
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR